کاربرد دکمه های نامرئی در طراحی وب سایت


نویسنده
site2017
پست: 2
تاریخ عضویت: شنبه 17 تیر 1396, 6:22 pm
وب سایت: https://www.parsaya.com
Gender:

کاربرد دکمه های نامرئی در طراحی وب سایت

پستتوسط site2017 » یک شنبه 22 بهمن 1396, 8:46 pm

احتمالا شما از طراحان وب یا توسعه دهندگان آن شنیده اید که دکمه ها بخش جدایی ناپذیری از یک وب سایت هستند.

اکثر طراحان گرافیکی ساخت دکمه را با نرم افزارهای گرافیکی حدود 10 سال پیش متوقف کردند به لطف CSS3، این روزها دکمه ها ویژگی جدید و جالبی یه خود دیده اند که در اصطلاح به آن ها دکمه نامرئی می گویند در ادامه مقاله با ما باشید تا دکمه های نامرئی را بررسی کنیم.

دکمه نامرئی دقیقا چیست؟

تا حالا در وب سایتی یک مربع یا مستطیل کامل شفاف که در آن متنی است و پشت متن کاملا بی رنگ باشد را دیده اید، خب به این ها دکمه نامرئی گویند.

صادقانه بگم دکمه های نامرئی واقعا دکمه به حساب نمیان زیرا مولفه ی اصلی یک دکمه که کاملا با رنگ و پس زمینه پر شده است را ندارند.شما حتما متوجه شده اید که دکمه های نامرئی معمولا بزرگتر از دکمه های عادی دیگر هستند، اما نکته ی قابل توجه این است که آنها هیچ منطقه ای را در پشت خودشان پر نمی کنند.
چه کسانی از آنها استفاده می کنند؟

اصولا از دکمه های نامرئی در سایتهای Landing-page استفاده می کنند که کاملا چشم کاربر را به خود جذب می کند، در سایتهای املاک و مستغلات استفاده از آنها به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا چشم کاربران مدام به دنبال خود آگهی است و وجود دکمه های نامرئی باعث سردگمی کاربر می شود،همچنین از آنها می توانید برای مهمترین بخش های سایت که می خواهید خوب کلیلک کنند استفاده کنید، در کل باید در موقعیتهای خاص و مناسب از آنها بهره جست.

محبوب ترین سیستم عامل های جهان نیز بصورت زیاد از این دکمه ها در رابط کاربری خود استفاده می کنند.

مزایا

در کنار این واقعیت که دکمه های نامرئی الان مد روز طراحان وب سایت می باشند، به چند ویژگی آنها می پردازیم:

سادگی- آنها هرگز مانعی برای رنگ یا عکس پشت سرشان نیستند.

اپلیکیشن موبایل- هر اینچ صفحه نمایش در موبایل بسیار ارزشمند می باشد پس دکمه های نامرئی که پس زمینه خود را اشغال نمی کنند بسیار مفید هستند.

جلب توجه – این دکمه بطور معمول و به صورت خوبی توجه بیننده را جذب می کند چون با بقیه دکمه ها کاملا متمایز هستند.

کنترل بازدید کنندگان- چون شما کاملا قادر خواهید بود از این به بعد از این دکمه ها در ابعاد بزرگ استفاده کنید برای همین این امکان را دارید تا با استفاده از آنها کاربران را به هر جایی از سایت خودتان که مایلید راهنمایی کنید.

عمومیت- مهم نیست چه نوع طراحی یا شکل خاصی برای سایت خود در نظر دارید استفاده از دکمه ی نامرئی در سایت جلوه ای مرتب و زیبا را به وب سایت شما می بخشد.

منحصر به فرد- دکمه ی نامرئی یک مزیت برای طراحان وب محسوب می شود که از آن برای رقابت استفاده می کنند زیرا دکمه های نامرئی کاملا منحصر به فرد هستند و آنها را می توانید برای مشتریان خاص ارائه دهید.

جنبه های منفی

یک مرد باهوش یک بار گفت هر بالایی، یک پایینی دارد. حال بیایید از نظر تجاری این مسئله را در طراحی سایت بررسی کنیم

دکمه های نامرئی که امروزه بسیار رو مد هستند و به خوبی می توان از آنها بهره برد، بعید نمی آید به زودی از محبوبیت آنها کم شود و دیگر این دکمه ها را زیاد در سایت ها نبینیم.

در مرحله دوم- احساس می کنم هر طرحی در طراحی سایت نیاز به دکمه نامرئی ندارد ولی بعضی از طراحان وب سایت در استفاده از آن اصرار دارند.جایی از آنها استفاده کنید که واقعا به کار شما بیاید و مفید باشد.

در آخر اگر شما اصرار دارید که یک دکمه نامئی بسازید باید آنها را به عنوان عنصر اصلی به صورت مرتب و تمیز و خوانا و زیبا استفاده کنید و نمی توانید در آنها از افکتهای برجسته و زرق و برق دار استفاده کنید.


vulcon
کاربر معمولی
کاربر معمولی
پست: 75909
تاریخ عضویت: چهار شنبه 22 مرداد 1399, 8:07 am
وب سایت: http://hsaass.ru/
Gender:

پستتوسط vulcon » پنج شنبه 1 آبان 1399, 12:38 am


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده
    آخرین پست

بازگشت به “طراحی و گرافیک وب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان