توضیحات درمورد کپسول آتش نشانی پودری دژ


نویسنده
Firestation99
كاربر تازه كار
كاربر تازه كار
پست: 13
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 تیر 1399, 9:00 pm
وب سایت: https://www.atash-mahar.com
Gender:

توضیحات درمورد کپسول آتش نشانی پودری دژ

پستتوسط Firestation99 » پنج شنبه 5 تیر 1399, 9:07 pm

توضیحات درمورد کپسول آتش نشانی پودری دژ
آتش سوزی حادثه ایست که وقتی اتفاق می افتد استرس زیادی را ایجاد میکند. وقتی آتش سوزی اتفاق می افتد شما با دیدن آن به دنبال وسیله ای برای خاموش کردن آن می گردید، چرا که اگر آتش به موقع مهار نشود خسارات زیانباری را وارد میکند.

آب ، خاک، ماسه از جمله چیزهایی است که در هنگام آتش سوزی شما به دنبال آن هستید تا هرچه سریعتر آتش را خاموش کنید و استرس زیادی به روی شما می باشد. اما کاربردی ترین وسیله برای خاموش کردن آتش کپسول آتش نشانی می باشد.
کپسول آتش نشانی البرز نجات پیشرو
کپسول های آتش نشانی انواع مختلفی دارد که شامل پودر ، گاز دی اکسید کربن و آب می باشد، که هرکدام از این کپسول های آتش نشانی برای نوع خاصی از حریق به کار میرود.

همچنین با توجه به حجم آتش شما باید کپسول مناسب با آن را استفاده کنید که شامل کپسول آتش نشانی ۱ کیلویی ، ۲ کیلویی ، ۳ کیلویی و … می باشد.

برای اطفای حریق مایعات قابل اشتعال همچون نفت و گاز شما باید از کپسول آتش نشانی پودری استفاده کنید. تا بتوانید با پاشیدن پورد بر روی اینگونه آتش آن را خفه کنید.

از آنجا که حادثه خبر نمی کند، همواره بهتر است که شما برای اطفای حریق و دفع خطر احتمالی یکی از این نوع کپسول ها را در منزل و یا وسیله نقلیه خود داشته باشید.
قیمت کپسول آتش نشانی خزر سیلندر
کپسول آتش نشانی پودری مناسب با توجه به حجم حریق می تواند کپسول آتش نشانی ۱ کیلویی ، ۲ کیلویی و حتی ۳ کیلویی باشد. که به راحتی می توانید این کپسول را در گوشه ای از منزل یا در صندوق وسیله نقلیه خود قرار داده و در هنگام بروز مشکل بدون هیچ

استرسی واکنش به موقع و سریع از خود نشان دهید.

جنس کپسول آتش نشانی پودری از نوع ورق فولاد می باشد که در مقابل حرارت بالا بسیار مقاوم بوده و به راحتی ذوب نمی شود و داخل این کپسول آتش نشانی مخلوطی از پودر و گاز با فشار زیاد وجود دارد که هنگام استفاده پودر را با فشار زیاد از دهانه نازل کپسول

خارج کرده و موجب خاموش شدن آتش می گردد.

کپسول آتش نشانی پودری ۱ کیلوی دارای قطر ۹ سانتی متر و ارتفاع ۲۸ سانتی متر می باشد که به راحتی و در هرجایی میتوان آن را جای داد و مزاحمتی برای شما ایجاد نمی کند.

زمان شارژ کپسول آتش نشانی پودری
معمولا طول عمر مواد داخل کپسول آتش نشانی پودری ۱ سال بوده و گاز موجود در داخل کپسول فشار خود را از دست داده و نمی تواند عمل پاشش پودر را به خوبی انجام دهد. پس باید هر ۱ سال یکبار کسپول آتش نشانی پودری خود را شارژ کنید تا همیشه آماده

استفاده باشد.
کپسول آتش نشانی روناک گاز خزر
روش استفاده از کپسول آتش نشانی پودری دژ
برای استفاده از کپسول آتش نشانی پودری ابتدا قفل پلاستیکی را از ضامن جدا کرده و سپس ضامن کپسول آتش نشانی را بکشید. کپسول را به سمت آتش گرفته و با فشار دادن اهرم کپسول آتش نشانی پودر داخل کپسول از نازل خارج می شود.
دقت داشته باشید که هنگام استفاده از کپسول آتش نشانی پودری ۱ کیلوگرمی ، پودر را به صورت جارویی بر روی آتش بپاشید. پودر داخل کپسول باعث خنک شدن آتش و همچنین مانع رسیدن اکسیژن به حریق شده و موجب خاموش شدن آتش می گردد.

مضرات پودر کپسول آتش نشانی
کپسول آتش نشانی CO2
اگر پودر کپسول آتش نشانی پودری بر روی تن افراد بریزد موجب التهابات پوستی خطرناکی می شود

  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده
    آخرین پست

بازگشت به “بحث آزاد و متفرقه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان